Nejúspěšnější epizody roku 2020

Rekapitulace

Předně bych chtěl poděkovat vám všem, kteří jste si v roce 2020 pustili jeden nebo více dílů Politickýho podcastu. Byl to rok přelomový. 

Vyšlo celkem 19 epizod, většina z toho jsou rozhovory se zajímavými osobnostmi. Nejen z politiky ale i z akademické sféry a veřejného života. Dokonce dorazili i předsedové dvou stran – Pavel Telička (Hlas) a Michal Berg (Zelení).

Vznikl nový formát – Politická rychlovka, kde během několika málo minut informuji o aktuální kauza. Zatím je jich pouze pět, ale jejich popularita (poslechovost) roste, takže v nich budu pokračovat.

Natočili jsme nejdelší díl v historii. S redaktorem ČT Jakubem Szántó jsme si o Blízkém východě povídali více než 75 minut. A přestože jde o opravdu velkou nálož informací, doposlouchanost tohoto dílu byla jedna z nejvyšších. 

Poprvé se také stalo, že se musel jeden díl natáčet dvakrát. To, když nás při rozhovoru s redaktorem Respektu Ondřejem Kundrou zradila technika. Natáčení přes internet má svá úskalí. Kauza „Muže s ricinem“ byla ale natolik zajímavá, že jsme se rozhodli to natočit ještě jednou.

A teď už k tomu hlavnímu. Jaké díly byly v roce 2020 nejúspěšnější?

3. místo –  Roman Joch

V červencovém díle podcastu promluvil o blížících se amerických volbách komentátor Roman Joch. Mluvili jsme o aktuální situaci v USA, jednotlivých kandidátech a jejich šancích na vítězství. 

Došlo i na americký volební systém nebo demografické změny v jednotlivých státech. Takže pokud vám stále není jasné, proč a jak vyhrál právě Biden, můžete si tento díl pustit i teď.

SpotifyApple PodcastsSoundCloud

2. místo – Michael Romancov

První díl roku 2020 stál rozhodně za to. S Michaelem Romancovem jsme se podívali Sovětský svaz a dnešní Rusko. Zaměřili jsem se na otázku „Jak vnímá Rusko svou roli v mezinárodním uspořádání?“ a rozebrali i kroky prezidenta Miloše Zemana ve vztahu ke svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi.

Pokud vás zajímá pakt Ribbentrop-Molotov, Mnichovská dohoda nebo ruské vnímání invaze Československa z roku 1968, tak to vše v této epizodě najdete.

SpotifyApple Podcasts SoundCloud

1. místo – Olga Lomová

Rok 2020 se do dějin zapíše černým písmem. Pandemie koronaviru COVID-19 zasáhla celý svět. Tenhle díl ale není tak úplně o samotné pandemii a dopadech na lidské životy. Se sinoložkou Olgou Lomovou jsme se bavili o tom, jak Čína proniká do mezinárodních institucí a jestli je náhoda, že COVID-19 vznikl právě tady.

Čína bude hrát v následujících letech určitě zásadní roli ve světovém uspořádání, a proto je důležité znát její motivace. To se v tomto podcastu dozvíte.

SpotifyApple PodcastsSoundCloud

Podpora

Moc díky, že posloucháte. Pokud byste chtěli Politickej podcast podpořit, nabízí se hned několik možností.

Podpořte ho na Patreonu
Sledujte na Instagramu
Odebírejte na Spotify a Apple Podcastech
Poslechněte si další díly podcastu
A samozřejmě sdílejte se svými přáteli

Leave a Reply