Danuše Nerudová

Proč v boji proti koronaviru selháváme? A jak to celé dopadá na občany a firmy? O tom mluvila Danuše Nerudová, rektorka Mendelovy univerzity a členka platformy KoroNERV-20 (…)

Ondřej Soukup

Tento díl byl věnovaný Alexeji Navalnému a událostem, které se kolem něj (nejen) v poslední době udály. Jaké má vyhlídky nejviditelnější kritik Vladimira Putina ? (…)

David Ondráčka

David Ondráčka na konci listopadu ohlásil odchod z Transparency International, aby se o pár dní později představil po boku Mikuláše Mináře jako jedna z hlavních postav nového hnutí „Lidé PRO“ (…)

Lucie Hrdá

Domácí násilí je velkým problém, o kterém se moc často nemluví. Podle statistik více zhruba jedna třetina žen za svůj život zažije nějakou z forem domácího nebo sexuálního násilí. (…)

Daniel Pražák

Distanční výuka zásadním způsobem změnila vzdělávání žáků, ovlivnila chod domácností a pedagogy postavila před spoustu nelehkých zkoušek. (…)

David Stulík

Na začátku srpna proběhly v Bělorusku prezidentské volby. Za vítěze se prohlásil Alexandr Lukašenko. Opozice začala organizovat masové demonstrace (…)

Jakub Szántó

V polovině srpna bylo oznámeno, že Spojené arabské emiráty chystají dohodu s Izraelem a stanou se tak po Egyptu a Jordánsku teprve třetí zemí, která uzná existenci židovského státu. (…)